Novinky‎ > ‎

Zahraniční návštěva u nás

přidáno: 4. 3. 2010 13:54, autor: Domov Bechlín   [ aktualizováno 27. 6. 2010 16:33 ]

V úterý 20. 10. 2009 v 10:00 hod. se u nás v zařízení pro výkon pěstounské péče v Bechlíně zastavila návštěva v rámci začínajícího mezinárodního projektu. Tento projekt realizuje občanské sdružení Člověk hledá člověka pod názvem Podpora náhradní rodinné péče. Jeho cílem je zvýšit počet dětí v pěstounské péči a zkvalitnit život pěstounských rodin v České republice prostřednictvím vzniku nového vzdělávacího programu pro pěstouny a profesionály pracující v oblasti náhradní rodinné péče a ohrožených rodin.

Na vytvoření tohoto vzdělávacího programu se bude podílet Britská asociace pro adopci a pěstounství (BAAF). Je to největší britská organizace působící na poli pěstounské péče. Proto, aby experti z BAAF porozuměli českému kontextu náhradní rodinné péče a péče o ohrožené děti, byla upořádán výlet k nám, do Bechlína. Návštívili nás: Fran Moffat a Andy Sayers z BAAF, členové Člověk hledá člověka, o.s. – Halina Himmelová, Ida Šafratová, Oldřich Matoušek, Hana Pazlarová a Chris Gardiner – prezident mezinárodní organizace pro pěstounství a dlouholetý pěstoun.

Další informace o mezinárodním projektu - Ida Šafratová (ida.safratova@clovekhledacloveka.cz), Člověk hledá člověka, o.s.