Novinky‎ > ‎

Plavba nejen s hejtmankou

přidáno: 14. 3. 2010 9:36, autor: Domov Bechlín   [ aktualizováno 27. 6. 2010 16:33 ]

Příjemná plavba z Litoměřic proti proudu Labe až téměř pod Roudnici n. L. a zase zpět pod nový Most Generála Chábery byla vyplněna upřímnými debatami o poslání žen v naší politice i ve veřejném životě, o práci měst a obcí a spolupráci s Ústeckým krajem.

Více než sto žen z našeho regionu na severu Čech – starostek měst a obcí, zástupkyň mužů-starostů z orgánů samosprávy, ale také ředitelek některých příspěvkových organizací ve správě Ústeckého kraje - přijalo v pondělí 8. března pozvání hejtmanky Jany Vaňhové na téměř tříhodinovou projížďkou lodí Porta Bohemica 1. Nebyla to ještě plavba k zahájení další sezóny pravidelné veřejné lodní dopravy po Labi, ale setkání u příležitosti letošních oslav Mezinárodního dne žen. Proto Jana Vaňhová vzpomněla nejen stého výročí tohoto svátku, ale především poděkovala ženám na Portě Bohemice a jejich prostřednictvím i všem dalších ženám, které se v našem kraji podílejí na jeho rozvoji, za dosavadní práci. K díku ženám, matkám, pracovnicím, studentkám nebo seniorkám a k přání k MDŽ se při hezké plavbě rovněž připojili náměstek hejtmanky Arno Fišera, krajská radní Jana Ryšánková a Oldřich Bubeníček, jenž stojí v čele zastupitelského výboru pro výchovu, vzdělání a zaměstnanost. Nechybělo ani občerstvení a drobné dárky z rukou pracovnic krajského úřadu z odboru kancelář hejtmana.

Příjemná plavba z Litoměřic proti proudu labského toku až téměř pod Roudnici n.L. a zase zpět pod nový Most Generála Chábery byla vyplněna upřímnými debatami o poslání žen v naší politice i ve veřejném životě, o práci měst a obcí a spolupráci s Ústeckým krajem i o každodenních starostech našich žen. Všechny pozvané ocenily nejen přípravu celé akce Ústeckým krajem, ale také bezpečnou plavbu nádherné lodi.

Plavba nejen s hejtmankou
Na fotografii předsedkyně sdružení Můj domov - Jiřina Šustrová (uprostřed) s ústeckou radní Janou Ryšánkovou (vpravo) a ředitelkou kojeneckého ústavu v Mostě (vlevo).

Text a fotografie byly převzaty z tiskové zprávy kanceláře hejtmana Ústeckého kraje.

ŠEBESTA, Zbyněk. Ústecký kraj [online]. 8. 3. 2010 [cit. 2010-03-14]. Poděkování a blahopřání ženám k MDŽ. Dostupné z WWW: <http://www.kr-ustecky.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=450018&id=1652176&p1=84858>. [webová stránka]